SpiderRoy

Škodí počítač úsporný spánek ?

Zdravím, mám notebook, a když někde jdu, tak ho převádím do režimu spánku.Třeba i když jdu spát.Vadí to?Je lepší ho vypnout?

Odpovědi
Funna

pokud ti nevadí, že ti „žere“ elektriku, když je v síti…a při odpojení ze sítě v tomto režimu, si zase více huntuješ baterii, protože se rychlej vybije a časté nabíjení zkracuje její životnost…tak to klidně dělej…

vaiko

úsporný režim +režim spánku = úsporný spánek :)
Režim spánku zcela jistě neškodí ani neodebírá žádnou energii z baterie; rozdělaná práce se uloží na pevný disk a pak se vypne. Jen občas to chce vypnout ho normálně aby se provedené změny v systému uložily.

Michal Kole

Ony jsou různé režimy úsporného spánku.

při některém je notebook normálně zaplý jen se tváří jako vyplý (v tomto stavu by přenášení mohlo vadit) a při jiném je vyplý snad úplně.