Bronzový

Schováváte si všechna ta lejstra z banky ?

Žádost o vydání debetní karty, protokol o zrušení údajů z databáze karet, žádost o změnu uživatele(při změně např. bydliště).....

Vždy, když přijdete na místní pobočku svojí banky a máte požadavek, dostanete k tomu papír. Doma jich mám štos. Mám to schovávat?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Raději jo.

I v bance se může něco ztratit a soud bude chtít papír.

Taky by mohli posílat elektronické verze do internetového bankovnictví

Další odpovědi:

určitě, mám už 2 šuplíky, ale to je dané i tím, že mám schované výplatnice od roku 1984 i výpisy z účtu 1987. Dokonce mi ty výpisy 1x zachránili. To samé o nájmu, než jsem koupil byt. To mi též pomohlo, když pošta mi poslala, že mám dluh. Doložil jsem a utřeli nudli.
Doplňuji:
podívat se na zákon o archivnictví, kde je napsaná doba, po kterou se archivují. Výplatnice třeba 10 let. Doporučuji držet se středu 5 let. Něco je 1 rok, něco 3 roky apod.

Bronzový

Schovávám to rok.

Zlatý

Dva šuplíky už toho mám, ale plánuju že si jednou koupím ten skener, celej ho rozeberu, vyndám vnitřnosti a schovám to do něj, nebo jak se s tím pracuje..

Stříbrný

Schovávám. Dlouho, několik let. Mám schované i doklady k minulému bytu, synovu zaplacenou pokutu z MHD před asi 8 roky, staré výplatnice, všechny dodatky a dovětky, všechny žádosti, o kterých píšeš. Holt je toho plná jedna skříňka, ale běda, kdyby bylo něco potřeba doložit a já neměla doklad.

Diskuze k otázce

Zlatý

bolak

no pane jo, teď vypadám jak když vopisuju vod česílka :) to je tak když to jeden nejdřív píše a až teprv čte..

Bronzový

david22

česílko to archivuje pouze fyzicky. Ty jsi pokrokový, hodláš to převést i do digitální formy :D

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 689
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 208
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.