Pavel1212

Scalexova gilotina

Co znamená spojení „Scalexova gilotina“, které občas vidám jako titulek na článcích? :)

Nejlepší odpověď
hanulka11

Veřejné „Stínání hlav“…vyřazování porotou .....např. při soutěžích Superstar a jiných soutěžích

Další odpovědi
SajmonModer

hanulka11 má pravdu

http://ceskos­lovenskasuper­star.blog.cz/0910/zhod­noceni-vystoupeni-soutezicich-ve-2-semifinale-aneb-scalexova-gilotina

Scalex

Když odpověď, tak přímo od zdroje. 8^) Cca od roku 2004 se zabývám různými reality show a talentovými soutěžemi. Pracoval jsem ve štábu několika takových českých pořadů (VyVolení, Bar, X Factor, Talentmania, SuperStar). U většiny těchto projektů jsem týden co týden (u VyVolených denně) psal články, ve kterých jsem soutěžící kritizoval ze svého pohledu (někdy odlišného od názoru poroty). Když mě Nova požádala, abych publikoval své internetové kritiky na jejích webech, rozhodli se, že budou dál budovat „značku“ Scalex (pod touto přezdívkou publikuji prakticky od začátku své pisálkovské kariéry) a rubriku nazvali „Scalexova gilotina“ – aby bylo jasné, čí článek to je a že se v něm budou „utínat hlavy neschopným soutěžícím“.