children

Samotný agapornis snesl vejce, co teď?

Dobrý den, máme agapornise škraboškového, je sám v kleci, a proto jsme byli dnes docela překvapeni, když jsme u něj našli vejce. To jsme vyhodili, ale pak jsem se dočetl, že by se mělo v kleci nechat, jinak bude snášet pořád dokola. Někdo v té diskusi, kterou jsem našel, zase navrhoval, že se mu má likvidovat hnízdo, které se snaží postavit, aby ho to zbytečně nelákalo. Můžete někdo poradit co s tím a jak se chovat? Dnes tam bylo další. Díky moc

Nejlepší odpověď
beer

Nic mimořádného se neděje, můžeš proto vyzkoušet obě možnosti a jedna by měla být úspěšnější.
Osobně bych to řešil ponecháním vejce, mělo by tím dojít ke snížení hormonální hladiny – stavěním nového a nového hnízda však nikoliv.

Zdroj: Názor