Zbynas

Rozměry videokazety?

S kolegou se teď hádám, kolik prostoru by zabralo 1000 videokazet včetně obalu (VHS). Já jsem mladá generace, takže nemám, ale věřím, že spousty z vás máte doma ještě tyto kazety a můžete je změřit. Změřte mi prosím, kolik má videokazeta včetně obalu do šířky. Raději. Nebo, změřte mi pls všechny rozměry, ať mohu spočítat případný obsah jakýmkoliv poskládáním :) Děkuju moc :)

Nejlepší odpověď
fg

Na délku(ta delší strana) měří 19,1 cm šířka 10,4 cm a výška 2,7 cm

Další odpovědi
odpomass

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/VHS
tzn nějakých 462cm krychlových jedna kazeta
Obal má na každé straně 1–2 mm, řekla bych, tak počítej ;)