Frantich

Rozdělený hdd,jak ho spojit

Mám HDD Seagate 320GB a je rozdělený na 60GB(na kterém je OS-win7) a zbytek nějakých 244GB(kde mám data).Chtěl bych to spojit zpět na jeden disk,lze to nějak udělat bez ztráty dat na tom druhém?

Nejlepší odpověď
badisko

jde otazka je proc takovou kravinu delat..!!! mas 60G na system zbytek na data takze to mas upne v poradku …co na tom chces resit ?…HDD spojis jen formatovanim ..nebo programy jako je …EASEUS a dalsi …http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/systemove_nas­troje/sprava_dis­ku/easeus-partition-master-home-edition/ ale programy nikdu nejsou uplne nejlepsi volba …
Doplňuji:
ale kdyby tak tady mas navod EASEUS…http://ww­w.pc-help.cz/viewto­pic.php?p=241757 a kdyby ti delal problem jazyk …tak pisni poslu ti cestinu neni upne dodelana …ale je funkcni…

Další odpovědi
Bedy

Osobně nedoporučuji to spojovat – havaruje-li systém, tak data zůstanou nedotčená, protože jsou na druhém oddílu. I servisáci pak mají méně práce se zachraňováním dat.
Proto si to rozmyslete. Návod na to už tu máte od mých kolegů .-)

Dochy

Používám v KNOPPIX (Live DVD linux) GPARTED. pravděpodobně hodně podobné tomu co píše badisko. Samo to ale nedokáže sloučit disky. Dokáže jen změnit velikosti oddílů v rámci možností. Tady pokud máš oddíl s daty 240GB a dat tam máš 200, pak dokáže ten oddíl zmenšít na 200 a o to zvětšit systémový. Pokud máš ty disky plnější, musel bys to dělat na několikrát a po každém kole přesouvat data ručně.

Lepší by bylo data hodit na jiný disk, smáznout datový oddíl, systémový roztáhnout a pak data vrátit na systémový.

Stejně jako badisko si ale myslím, že nechat data zvlášt´je dobrý nápad.