Reklamaci nevyřídili včas, co můžu dělat?

Před měsícem přijali v internetovém obchodě moji reklamaci, 30 dní včera uběhlo a nic se mi od nich nevrátilo a ani na webu nemají žádnou zprávu o stavu či navrácení reklamace. Co teď mohu dělat nebo po nich požadovat? Můžu požadovat zaslání nového kusu, nehledě na ten reklamovaný?

Nejlepší odpověď
Dandi

Zkuste kontaktovat prodejce a optat se jak s Vaší reklamací postupuje. Pokud již uplynulo 30dnů a máte písemně potvrzeno, že prodejce přijal reklamaci před 30-ti dny, tak máte právo na odstoupení od smlouvy a tím buďto zaslání nového zboží nebo vrácení peněz.

Další odpovědi
Attack-design

ano samozřejmě máte právo i na vrácení peněz v plné výši, zde máte i jasně vyhraný soud,kdyby něco, ovšem pozor do doby reklamace se nezapočítává odeslání zásilky poštou, ale až její přijéti obchodem

LuciJe

Ve třicetidenní lhůtě Vám prodejce může zboží opravit nebo vyměnit. Pokud lhůta uplyne, máte nárok na vrácení peněz. Pokud se s prodejcem dohodnete na jiné možnosti (zaslání nového kusu), lze reklamaci vyřešit i tak, avšak pokud prodejce nebude s touto možností souhlasit, zákon stanovuje právo skutečně pouze na vrácení peněz.