GangstaHelper

Refill nebo novou kazetu?

O prázdninách jsem kupoval tískárnu Canon MP140, je to poměrně low tískárna i se skenerem, ale pro mě postačující.

Vytiskl jsem jednu fotku na fotopapír, což barevnou kazetu vycuclo … takže sice nebyla prázdná, ale už svítíla její kontrolka.

Černá mi vydržela až do teď.

Co teď: Má cenu kupovat refilly nebo nechávat starou kazetu naplnit, nebo je lepší koupit novou (orig/neorig?)

Odpovědi
Miroslavst

To záleží na ceně a chuti investovat.
Kazeta může být dost drahá, ale třeba i ne. Refil stojí kolem 300 a dá se použít 2×.
Já mám tiskárnu, kde jedna kazeta stojí 1000 a druhá taky. Koupil jsem již několikrát refil a jsem spokojen. Nyní mi však odešla kazeta nadobro a refil už ji nerozchodil, takže mám dvě možnosti buď koupím novou kazetu nebo rovnou nějakou levnou novou tiskárnu, která i s barvama stojí kolem 1200 a je v záruce.
Jak říkám záleží na chuti investovat

lukas

Mám tutéž tiskárnu a kupuju originální náplň. Nezdá se mi tak moc drahá, barevná stojí cca 600 ta větší.

Co se mi nezdá je že by jedna fotka na A4 použila celou náplň. Na fotopapír moc netisknu ale náplň (myslím že CL-51) určitě vytiskne minimálně několik A4 s barvou po celé stránce.

Všiml jsem si ale, že mi například tiskárna hlásila že černá barva je prázdná a na to jsem vytiskl ještě minimálně 10 dalších stran s textem bez problému nebo sebemenšího „zesvětlení“ – prostě špatná indikace.