Ceridwen

Prosím o radu – jen cca 2 roky starý notebook se mi začal čím dál častěji z ničeho nic vypínat… proč? :(

Myslím, že se docela přehřívá, ten vzduch, co z něj jde, je fakt horký… předem díky za radu!

Nejlepší odpověď
Alesh

Může to být teplotní pojistka, zkrátka ntb zjistí, že mu je moc teplo, tak se vypne. Možná by pomohlo vyčistit větrák. Každopádně to chce oslovit někoho, kdo se v tom trochu vyzná, sama se v tom nehrab! 🙂

Další odpovědi
beer

Otvory pro chlazení musí být viditelně volné, zkontroluj; případně při vypnutém zařízení je pročisti štětečkem a nečistoty vyklepej. Při provozu musí být zajištěn přístup vzduchu k těmto otvorům – ntb tedy nesmí být postaven na dece, přikrývce, kolenou ap. Pokud ano, tak jen na vhodné, pevné podložce.
Nepomůže-li nic z uvedeného, navštiv servis.

Hlada

Příčin může být víc, jak ale píší kolegové, s velkou pravděpodobností bude jen špinavý. Je potřeba sundat spodní kryt a stlačeným vzduchem, kompresorem nebo obráceným vysavačem svinstvo vyfoukat a vyčistit lopatky ventilátoru. Není to nic složitého, jestli si ale na to netroufáte, tak ho dejte do servisu. O dalších příčinách bych uvažoval až kdyby to nepomohlo.