annas

Prosím o jednoduché vysvětlení, co je fraktál a jak se vytváří na počítači?

Samozřejmě – pokud to jde.

Nejlepší odpověď
hanulka11

je to geometrický obrazec, někdy když si stahuji melodii tak po čas hudby běží na monitoru/měnící se obrazce/

zde je odkaz na program na jejich tvorbu

http://www.ti­pyainspirace.cz/mo­dules.php?name=New­s&file=article&sid=48

Další odpovědi
poa.li

Fraktál je myslím si něco, co se dělí na menší a menší podskupiny stále stejným principem. Příkladem je třeba květák – všechny jeho jednotlivé ulomené kousky vypadají jako zmenšenina květáku samotného. Dále např. sněhová vločka…

annas

Hanulko, děkuji. Mně se některé fraktály líbí. Občas si některý stáhnu na plochu. Podívám se na jejich tvoření, ale nevím, nevím.

hanulka11

také se mi líbí ale nezkoušela jsem to zatím,dej vědět zda se ti to povedlo,dík