Pokročilý

Propojení PC

Zdravím, chtěl jsem se zeptat. Potřebuji propojit 2 PC, 1. má OS WinXP 32-bit a 2. má OS Win7 64-bit. Stále se mi tonedaří nevíte čím to může být ? Zkoušel jsem i vypnout Eseta i firewall, ale stále nic.
Doplňuji:
jsou propojeny síťovými kabely

Odpovědi:

Bronzový

Jakým způsobem propojujete? (WIFI, BT, síťový kabel...)
Podle toho je třeba na obou počítačích nastavit síťové karty, podmínkou je i stejné jméno skupiny na obou počítačích a pár dalších maličkostí...

Oba PC musí mít také heslo ve správě uživatelů.

Bronzový

Úplně na začátek - máš správný kabel? Víš že je na to potřeba křížený kabel a ne normální. Poznáš to tak, že pokud jsou síťovky propojené tak sívítí. Pokud nesvítí, máš špatný kabel.

Za další, nevím jak to nastavuješ, pokud k tomu používáš nějakého debilního průvodce tak hodně zdaru - mě se to s ním nikdy nastavit nepovedlo. Normálně se najdi dialog nastavení TCP IP (je to když dáš na to síťové připojení pravým tlačítkem -> vlastnosti -> v listboxu vebreš tcpip a dáš vlastnosti), u jednoho počítače zadej IP např 10.0.0.1 a u druhého např. 10.0.0.2 ,masku podsítě u obou stejnou např. 255.0.0.0. IPiny nenech generovat DHCP, ať jsou statické (tzn. Tebou zadané). Pak si nasdílej disky, složky a můžeš lítat.

Možná bude třeba stanice porestarovat, pravděpdobně by to ale nemělo být třeba.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.