Dados

Propojení PC

Zdravím, chtěl jsem se zeptat. Potřebuji propojit 2 PC, 1. má OS WinXP 32-bit a 2. má OS Win7 64-bit. Stále se mi tonedaří nevíte čím to může být ? Zkoušel jsem i vypnout Eseta i firewall, ale stále nic.
Doplňuji:
jsou propojeny síťovými kabely

Odpovědi
radce

Jakým způsobem propojujete? (WIFI, BT, síťový kabel…)
Podle toho je třeba na obou počítačích nastavit síťové karty, podmínkou je i stejné jméno skupiny na obou počítačích a pár dalších maličkostí…

anonym

Oba PC musí mít také heslo ve správě uživatelů.

jpau

Úplně na začátek – máš správný kabel? Víš že je na to potřeba křížený kabel a ne normální. Poznáš to tak, že pokud jsou síťovky propojené tak sívítí. Pokud nesvítí, máš špatný kabel.

Za další, nevím jak to nastavuješ, pokud k tomu používáš nějakého debilního průvodce tak hodně zdaru – mě se to s ním nikdy nastavit nepovedlo. Normálně se najdi dialog nastavení TCP IP (je to když dáš na to síťové připojení pravým tlačítkem → vlastnosti → v listboxu vebreš tcpip a dáš vlastnosti), u jednoho počítače zadej IP např 10.0.0.1 a u druhého např. 10.0.0.2 ,masku podsítě u obou stejnou např. 255.0.0.0. IPiny nenech generovat DHCP, ať jsou statické (tzn. Tebou zadané). Pak si nasdílej disky, složky a můžeš lítat.

Možná bude třeba stanice porestarovat, pravděpdobně by to ale nemělo být třeba.