Avatar uživatele
Registrovaný

promlčecí lhůta

vztahuje se to i na dluh v zdravotní pojištovně??

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Ve zdravotním pojištění se právo předepsat dlužné pojistné na zdravotní pojištění promlčuje za pět let ode dne splatnosti. Byl-li proveden úkon ke zjištění výše pojistného nebo jeho vyměření, plyne nová promlčecí lhůta ode dne, kdy se o tom plátce pojistného dozvěděl. Právo vymáhat pojistné se promlčuje ve lhůtě pěti let od právní moci platebního výměru, jímž bylo vyměřeno. Obdobně se ve zdravotním pojištění postupuje u penále.

Nárok na vrácení přeplatku pojistného na zdravotní pojištění se promlčuje za pět let od uplynutí kalendářního roku, v němž vznikl.
• § 14 odst. 1, § 16 a 19 zákona o pojistném na zdravotní pojištění.

1) Zákon č. 592/1992 Sb., o pojistném na všeobecné zdravotní pojištění, § 16 Promlčení pojistného

* § 16 Promlčení pojistného - s účinností od 01.01.2008 novelizováno předpisy č. 261/2007 Sb., č. 296/2007 Sb.; úplné znění po novele

Zdroj: http://www.sagit.cz/pages/lexi konheslatxt.asp?cd=154&typ=r&l evelid=SZ_341.HTM

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 689
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 211
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.