FilipBures5

Jak funguje prodej od nepodnikající fyzické osoby, která chce prodat zboží firmě? Jsou nějaká omezení?

Dobrý den, chci se zeptat, jak funguje prodej od nepodnikající fyzické osoby, která chce prodat zboží firmě. Jsou tam nějaká omezení?

Odpovědi
Pepa25

Prodej je možný, ALE:

  • pozor na definici podnikání, hlavně pokud by mělo jít o opakovaný prodej
  • pozor na zdanění příjmu u prodejce (osvobození nahodilých příjmů jen do 30 tis.)
  • prodejce jako neplátce DPH samozřejmě nemůže vystavit daňový doklad, takže si firma neuplatní DPH na vstupu, což je pro ni nevýhoda, pokud je sama plátce

Drap

Lze to. Doklad musí obsahovat všechny iniciály včetně čísla OP prodávajícího. Je to jen na prodání přebytků věcí od fyzických osob. Nelze toto dělat pravidelně.