Avatar uživatele
INRI

Proč se peníze staly bohem, kterému se klaníme?

Peníze si lze užít jenom když máme dostatek času, z našich domovů se stali noclehárny, protože existujeme mnoho mimo domovy abychom chodili do školy a zaměstnání, zájem společnosti je nad zájmem člověka, vydělávej a utrácej o tom je konzumní společnost, nemáš peníze tak máš smůlu a nikoho to nezajímá. Všude jsou závody o peníze, peníze se nám stali bohem, kterému se klaníme a kterému po celý život jako otroci sloužíme, následkem je stres a deprese a konzumace léků a drog.

Oprava otázky. Ty peníze se staly, nikoliv stali.

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 217 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

Komu se klaníš ty nás nezajímá, příště mluv v jednotném čísle. Nebo si to rovnou nech pro sebe.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Jako Guru Vit Kouba Bhagavang v souladu se svými slovy o sobě vyjadřujete jen svůj názor, nikoliv názor všech. Zřejmě se domníváte, že platí vaše tvrzení:
„“Já jsem správná cesta a ten, kdo po ní jde dosáhne seberealizace, pokud dojde do cíle cesty“
https://gvkb.cz/

Bohužel máte jen částečnou pravdu, pro mě slova neplatío určitě nejsem sama, kdo reaguje sám za sebe, nikoliv za všechny jedince. Pro někoho jsou peníze pánem, pro jiného dobrým služebníkem.

Vlořžila jsem jsem otázku, která jiným způsobem ukazuje na to, že mnoho lidí touží po penězích jako vrcholu štěstí. Možná mnozí mají předsudek, že peníze souvisí s inteligencí, vzděláním, případně s tím, jak jsou úspěšní v obchodování. Určitě pro ně neplatí, že nejlepší cestou k bohatství je šetrnost.

Zdroj: https://citaty­.net/citaty-o-penezich/?o=popular

Říká se, že tolikrát jsi člověkem, kolik jazyků umíš, ale lze stejně říct, že tolikrát jsi člověkem, kolik peněz máš?

„[Když se ptali Dalajlámy, co ho na lidech a lidskosti nejvíc překvapuje, odpověděl: ]"Lidé. Protože obětují zdraví, aby vydělali peníze, potom obětují peníze, aby znovu získali zdraví, potom se tak znepokojují minulostí a budoucností, že si neužívají přítomnosti, atak nežijí ani v přítomnosti, ani v budoucnosti. A žijí tak, jakoby neměli nikdy zemřít, a potom zemřou bez toho, aby předtím žili.“

https://citaty­.net/citaty/275464-dalajlama-kdyz-se-ptali-dalajlamy-co-ho-na-lidech-a-lidsko/

Mnoho jedinců si bohužel uvědomuje, že bohatí a jejich peníze řídí svět bez ohledu na to, jak k penězům přišli a jak se chovají či vypadají. Nezáleží často na jejich charakteru, důležité je pouze to, co říká jejich bankovní účet. Stále platí staré moudrosti, že peníze nesmrdí, že peníze světem vládnou, jak to bylo i za časů Švandy dudáka.

Ale myslím si, že bohatý člověk je ten, kdo je spokojený s osudem, tedy s tím, co má a nezávidí druhým peníze čii majetek. Štěstí vidí v něčem jiném. Třeba jen to, že se raduje z maličkostí. .

Připomněla jsem si starou anekdotu." Když já nemám kozu, tak ať ta sousedova chcípne"

Vypráví o Čechovi, jenž se modlí k Bohu: „Pane Bože, můj soused má kozu a ta mu hodně dojí.“ Bůh ho přeruší a říká vlídně: „A ty, můj synu, bys jistě chtěl mít také takovou kozu, že?“ A Čech odpoví: „Ne, Bože, já bych jenom chtěl, aby ta koza sousedovi chcípla.“

Je pravda, že peníze chce i potřebuje opravdu každý. Ale rozdíl je v tom, že někdo je chce více a někdo méně. Nežijeme někde v pralese abychom si vystačili s dary přírody.
Záleží už na každém z nás, jak si peníze vyděláme a jaks nimi naložíme. Až jednou ze světa vymizí závist, tak se bude každému z nás žít lépe, ať již budeme bohatí či nikoliv.

Z toho plyne, že pro lidi je důležité pouze to, kolik mají relativně, v porovnání s ostatními, jejich relativní postavení, společenský status, a nikoli to, kolik mají absolutně ve srovnání se známými jedinci, i když ti žijí spokojeně, protože štěstí nevidí v penězích.

Druhou skutečností je to, že si lidé v průběhu času na absolutní výši příjmu nakonec adaptují, zatímco na relativní rozdíly v příjmech nikoli. Toto je dle mého názoru dáno povahou či osobností každého z nás. Peníze potřebujeme každý den. Bez nich se bohužel dnešní svět neobejde, pokud ovšem nežijeme někde v pralese a vystačíme si s dary přírody., jak jserm uvedla výš.

Záleží už na každém z nás, jak si peníze vyděláme a jak s nimi naložíme. Až jednou ze světa vymizí závist, tak se bude každému z nás žít lépe, ať již budeme bohatí či nikoliv.

„Hodnota člověka není v penězích, které má, ale v těch, jež lze z něho dostat.“ — Jan Sobotka

Zdroj: https://citaty­.net/autori/jan-sobotka/citaty-o-penezich/

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Já se penězům neklaním, já je používám podle potřeby a podle chuti…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Peníze se staly „bohem“ naší současné společnosti z několika důvodů:

  1. Materialistická kultura: Žijeme v společnosti, která oceňuje hmotné statky. Lidé jsou hodnoceni na základě toho, kolik vlastní, a tak peníze, jakožto zdroj těchto materiálních bohatství, se staly symboly úspěchu, moci a prestiže.
  2. Potřeba přežití: Abychom mohli přežít a zabezpečit potřeby sebe a našich rodin, potřebujeme peníze. To nás nutí obětovat náš čas a energii v zaměstnání nebo aktivitách, které nám vydělají peníze.
  3. Kupní moc: Peníze nám dávají schopnost koupit si zboží a služby, které považujeme za důležité nebo příjemné. Čím více peněz máme, tím více můžeme utrácet a tím více můžeme „užívat“ života.
  4. Sociální tlak: Společnost nám často sděluje, že bychom měli chtít více peněz a věci, které si můžeme koupit. To může vést k pocitu, že musíme být neustále zaměstnaní a vydělávat peníze, abychom mohli splňovat tato očekávání.

Nicméně, toto „božství“ peněz má také své negativní důsledky. Mnoho lidí trpí stresem a úzkostí z přemýšlení o penězích a potřebě je vydělávat. To může také vést k ignorování jiných důležitých aspektů života, jako je rodina, vztahy nebo osobní pohoda. Proto je důležité se snažit najít rovnováhu mezi nutností vydělat peníze a naší spokojeností a životním štěstím.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání