KN

Proč se notebook nenabil, když jsem ho nechal celou noc nabíjet? (zdroj funguje)

Doplňuji:
Soudím dle toho, že jsem to celý večer nabíjel, pak jsem to vypnul ze zásuvky a zkusil to zapnout, ale nešlo to, podle toho jsem to usoudil. A tuto baterii mám cca přes rok.

Nejlepší odpověď
Mapel

Dle čeho soudíš, že se ti nenabil?

Pokud jsou baterie starší, tak dojde k rychlému nabití a po odpojení ze sítě jde jejich kapacita rychle dolů a jeví se jako nenabité. Stávají se měkkým zdrojem. Chybu bych hledal v bateriích.
Doplňuji:
Pravděpodobně je to závada v baterii. Po roce je baterie do notebooku stále v záruce, pokavad si některý prodejce nestanovuje 6 měsíců, což se stává a je to na spotřebitele podraz, protože si toho nevšimne. Navrhuji reklamovat u prodejce.

Další odpovědi
P.T.

Na baterie bývá záruka 6–12 měsíců. Tuto záruku neposkytuje prodejce, ale výrobce. I když se dnes říká, že baterie může v NTB být, i když je nonstop v síti, některé baterie se tím prostě odrovnají (i můj případ 🙂 ). Může to být i tenhle případ.

Setkal jsem se ale už i s tím, že NTB se odeslal po víc než roce na servis k reklamaci se stejnou závadou, a servisní středisko vyměnilo baterku za novou. Já bych to zkusil takhle. Vzít noťas na prodejnu, reklamovat, že baterka nedrží (nemusí to být nutně chyba vadné baterie) a poslat to (NTB i baterku). Uvidíte jak to dopadne 🙂