Kelt

Proč se některé soubory chovají jinak, než se očekává?

Konkrétně si na mobilu mohu promítat video s příponou avi. Některé soubory jdou OK, u jiných nejde zvuk,jinde je neplatný formát.Stejný soubor by se měl chovat stejně.Proč je tomu tak? Děkuji.

Nejlepší odpověď
cochee

Zjednodušeně si .avi můžeš představit jako bonboniéru – taky nevíš, který bombós je s višní a který s nugátem, obojí je ale bombós ;) Formátu .avi se říká kontejner a ten může obsahovat z hlediska obrazového i zvukového leccos.

Další odpovědi
arygnoc

prípona multimediálneho súboru hovorí o formáte, v akom je súbor komprimovaný.
ale nehovorí o tom, aké kodeky boli použité, aké formáty obrazu/zvuku boli použíté a pod.
preto nie je avi ako avi.

;-Q
Doplňuji:
pripúšťam, nie je to formát, ale kontajner.

;-Q

ivzez

Aby toho nebylo málo, doplním k předchozím odpovědím, že se stejný
soubor může „chovat“ různě v různých zařízeních i v různých prohlížečích.

jáára

Přesně, *.avi není formát, ale kontejner