Avatar uživatele
GTA Andreas

Proč se nejde přes internet s někým normálně spojit když

když někdo něco nabízí a chci napsat, kontaktovat, tak to vyžaduje přihlášení přes nějaký účet, to se mi nezdá, chci se ptát a potřebuji účet, někoho hledám, musím mít účet. Bylo to někdy na začátku vzniku internetu? Vždyť já žádný účet nemám a já taky nejsem účet.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4093 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Pôvodne pri vzniku internetu sa hovorilo o kontaktnej adrese IP. Rozvojom počítačov ich množstvo narastalo, bolo treba rozlíšiť aj zemepisné a politické oblasti a strácala sa prehľadnosť. Vytvorili sa internetové servery pracujúce nadnárodne.
Účet je vlastne kontaktná adresa internetovej pošty, komunikačnej schránky.
(Pre zjednodušenie) sú vytvorené poštové centrály (gmail, yahoo, seznam, sms …) v ktorých sú tieto kontakty sústredené ako napríklad v kamennej pošte poštové smerovacie čísla.

„Vždyť já žádný účet nemám a já taky nejsem účet.“ – máte svoj účet ste tu prihlásený buď cez váš účet na FB alebo cez váš emailový účet.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
pusinka50

Založ si nový účet, novou meil adresu, s nepradivými daty o jménu i o telefonu. Zadej si jiné vymyšlené jméno a udej falešný telefon začínající vždy číslem operátora, aby to nebilo přímo do očí, aby ti to počítač uznal.
Adresu dál poskytuj a hlídej si odpovědi.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek