SpiderRoy

Proč se mi klavesa FN zmenila za klavesu CTRL a naopak?

Dobrý den,před třemi dny,se mi na klávesnici od notebooku HP 625 změnila klávesa FN za klávesu CTRL.Tudíž když chci něco skopírovat,musím použít FN + C.Nevíte čím to může být a jak to můžu vrátit zpět?A kdyz chci udelat hvezdicku tak musim pomoci ctrl + p..predtim sem to delal fn + p.. Poradte prosim,jde to dat zpet?

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

Tohle bys mohl mít nastavitelné v BIOSu… je to standartní funkce, někomu vyhovuje klávesa fn vlevo a ctrl za ní, někdo je zvyklý naopak, takže si to v BIOSu nastavíš jak chceš a potom ty klávesy můžeš mechanicky vyloupnout a přehodít.

Další odpovědi
amigo

zkus použít pravej ctrl(ke zkopírování), pokud bude fungovat-bude chyba v tlačítku levej ctrl a fn(tzn. jelikož jsou tyto dva vedle sebe-asi kontakt)
pokud ani pravej ctrl neplní svoji danou funkci(kopíro­vání)je možné, že bude chyba ve zkratkách tj.že sis ty nebo další uživatel změnil někde v nastavení zkratky asi:-)