uccello

Proč se dnes člověk musí tak natrápit, když si chce něco zahrát přes LAN?

Po včerejšku si říkám, že ti vývojáři se tam musí náramně nudit, když nám to dělají tak složitý. Mám PC s W7 a notebook s W8. Chtěli jsme si dát s přítelkyní starého Warcrafta 3 po síti. Takže klasika, propojení kabelu z routeru do noťasu, nastavení síťových parametru a vyzkoušení ping… zde to skončilo. Ikdyž se počítače navzájem vidí, na ping nereagují a to nemluvím o hře. Řešili jsme to i na jiné poradně a stejně nic. Přes firewall mám výjimku pro ping echo, dokonce jsem ho i komplet vypnul. Antivit taktéž a stále bez odezvy. Vzpomínám si, že před 12–13 lety jsme pařili na škole LAN a tam to všechno jelo na první dobrou. Dnes si člověk koupí nový počítač a nerozjede nic.

Odpovědi
badisko

Proc ? No proto aby jsi mohl polozit tuto otazku …stiznosti nesmeruj na nas ..ale na vyvojare…

anonym

Proto využívám Hamachi a mám po problému.

motlajs

Když byla auta „jednoduchá“, tak člověk, který tomu trochu rozumněl, si auto mohl opravit sám. Dnes na to potřebuje další techniku, ačkoliv tomu rozumí.

A mám pocit, že „for your security“ je mantra i v operačních systémech…, ne jen na letištích či v autech, takže si myslím, že problém je jen, že jste něco opomenuli „uvolnit“.

Co takhle tracert a zkusit, kde to padne?

rodier

Protoze LAN je prezitek. Zapoj jejiho kompa do netu a zahrajte si to normalne pres net (IP adresu).