Savier

Proč se čápi vracejí zpět do ČR?

Proč nezůstají v teplých krajích?

Odpovědi
Drap

Pouze proto, že je zpět do míst svého narození vede pud, mají zde dobré podmínky pro odchov mláďat, včetně potravy.

Filip84

Protože to tak je zařízené.

Jsi neviděl Табор уходит в небо (1975, Cikáni jdou do nebe), jak se ten gróf ptá té cikánské královny Rady, co vlastně chtějí, a ona mu říká, že jenom volnou cestu, aby mohli jít na konec světa, a pak zase zpátky? 🤷‍♀️

Naprosto stejný princip máš u těch cikánských ptáků. Čáp je cikánský pták. 😎

Pepa25

Kvůli potravě – u nás jí mají víc, protože se roztýlí po krajině. Plus zimoviště v Africe (Sahelu) odpovídají období dešťů, kdy tam je relativně dost stravy.

EKSOT123

Že by je přitahovalo to Andrejovo megahnízdo?
Ti první kdysi to nejspíš považovali za dobrý nápad. Nebo jim to nakukal nějaký manažer tam nahoře. A protože se to osvědčilo, … Asi žádná věda. Vem si, že se na zimu do tepla slítne množství různé havěti, musejí něco žrát, a přitom přes léto je dost potravy i u nás. Bylo by divné, kdyby všichni ptáci zůstali tam. Navíc určitě taky rádi cestují, podívají se po světě… – kdo si myslí, že z toho mají jen námahu a žádný duchovní přínos, je suchar.
Ale počkej, až si to tam na jihu prohandlují a začnou sem lítat čápi s vejci, ze kterých se budou klubat černoušci…
https://m.lou­pak.fun/obraz­ky/vlastni/446937/
https://www.vsy­afauna.ru/lechu/24-2/
https://www.t-shock.eu/cs/tricko-s-potiskem/cap-cerny-tehotenske

marci1

Na území Česka hnízdí čápi bílí už od pradávna – první zmínka o čápech pochází již z roku 1336. Čáp v oblasti Česka však nikdy nebyl hojným druhem a až do konce 19. století vzácně hnízdil prakticky pouze na Třeboňsku, Písecku a jižní Moravě.
wiki
🙂

cappuccino

Protoze mame nejstavnatejsi zabicky:)