JaninaN

Proč některé e-shopy expedují hned a jiné až za týden?

Jde mi o to, že jsem zůstala docela překvapená, že když jsem si objednala zboží na www.galo.cz/, konkrétně to byl vysavač, byl doma skoro mrknutím oka. Ale když jsem objednala nějaké knížky, dodání trvalo týden.

Nejlepší odpověď
Drap

Některé věci mají přímo na skladě, jiné na skladě nejsou a na objednávku se teprve dováží od dodavatelů a následně rozesílají. Některé výrobky se rozesílají prostřednictvím eschopu přímo od výrobce k zákazníkovi.

Další odpovědi
Smode

Kromě skladu se zcela zásadním způsobem jedná o cenu a způsob zaplacení. Když si objednáš vysavač za několik tisíc a zaplatíš ho předem, e-shop okamžitě zařídí balení, dopravu atd. Pokud si ale objednáš knížky dohromady za 205,– na dobírku tak se automaticky dostáváš v e-shopu na jedno z posledních míst k vyřízení a zcela logicky se kvůli tobě nikdo nepřetrhne.
Též v drahém e-shopu získáš zboží obecně ihned třeba i na dobírku, kdežto na to stejné v nejlevnějším čekáš klidně 2 týdny.

olek

Přesně tak, někde to mají na skladě, někde se to musí teprve dodat i tam.. Nemůžete srovnávat dva různé eshopy:/

xxx3

nicméně jiná věc je, že některé e-shopy deklarují na netu, že je zboží skladem, ale není to pravda.