Miroslavst

Proč mi některá DVDčka nejdou v mechanice přečíst?

Proč mi některá DVDčka nejdou v mechanice přečíst? Jsou to originální filmy. Dřív jsem je přehrál normálně a nyní nejdou. Poškrábané nejsou. Máte na to nějaký fígl? Ještě dodám, že ani v tomto počítači není vložené DVD načteno-jen ta mechanika.
Doplňuji:
Jiná DVDčka to přečte normálně, takže si myslím, že to špinavou mechanikou nebude.

Nejlepší odpověď
mosoj

Originální DVD nejsou vypalovaná, ale lisovaná. Pokud nejsou poškrábaná a jinak mechanicky poškozena jedná se o opotřebovanou mechaniku .

Další odpovědi
anonym

po čase se prostě optika mechanik zanese a je třeba ji vyčistit nebo koupit mechaniku novou, to je normální … hledej na youtube video které ukazuje jak takovou optiku pročistit, existujou i speciální cleaning cd disky které to zvládnou bez nutnosti mechaniku otevírat.

pokud chceš podrobně prozkoumat která část disku dělá při čtení tvé mechanice potíže použij speciální nástroje z balíku NERO Burning ROM … konkrétně Nero DiscSpeed, podobnou sluzbu zvladne i zdarma dostupny VSO Inspector http://www.slu­necnice.cz/sw/vso-inspector/

Zdroj: www.youtube.com/re­sults?search_qu­ery=clean+len­s+cd&aq=f

GangstaHelper

Může jít o opotřebovanou nebo zaprášenou mechaniku. Z vlastní zkušenosti vím, že kvalita vypálených, ale i vylisovaných dat na CD/DVD médiích se může hodně lišit. A u Vás to bude asi přímo na tom zlomu, kde ještě mechanika dovede číst.

Je také možné, že má mechanika problém se čtením jednoho z typů: DVD+R nebo DVD-R (=starší).