Avatar uživatele
Miroslavst

Proč mi některá DVDčka nejdou v mechanice přečíst?

Proč mi některá DVDčka nejdou v mechanice přečíst? Jsou to originální filmy. Dřív jsem je přehrál normálně a nyní nejdou. Poškrábané nejsou. Máte na to nějaký fígl? Ještě dodám, že ani v tomto počítači není vložené DVD načteno-jen ta mechanika.
Doplňuji:
Jiná DVDčka to přečte normálně, takže si myslím, že to špinavou mechanikou nebude.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 5093 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Originální DVD nejsou vypalovaná, ale lisovaná. Pokud nejsou poškrábaná a jinak mechanicky poškozena jedná se o opotřebovanou mechaniku .

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

po čase se prostě optika mechanik zanese a je třeba ji vyčistit nebo koupit mechaniku novou, to je normální … hledej na youtube video které ukazuje jak takovou optiku pročistit, existujou i speciální cleaning cd disky které to zvládnou bez nutnosti mechaniku otevírat.

pokud chceš podrobně prozkoumat která část disku dělá při čtení tvé mechanice potíže použij speciální nástroje z balíku NERO Burning ROM … konkrétně Nero DiscSpeed, podobnou sluzbu zvladne i zdarma dostupny VSO Inspector http://www.slu­necnice.cz/sw/vso-inspector/

Zdroj: www.youtube.com/re­sults?search_qu­ery=clean+len­s+cd&aq=f

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
GangstaHelper

Může jít o opotřebovanou nebo zaprášenou mechaniku. Z vlastní zkušenosti vím, že kvalita vypálených, ale i vylisovaných dat na CD/DVD médiích se může hodně lišit. A u Vás to bude asi přímo na tom zlomu, kde ještě mechanika dovede číst.

Je také možné, že má mechanika problém se čtením jednoho z typů: DVD+R nebo DVD-R (=starší).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet