Honza27

Jak nastavit sd kartu jako uložiště na tabletu?

mám sd kartu kterou jsem si dal do tabletu a nastavil aby se mi všechno stahovalo tam, chtěl jsem si něco stáhnout ale ukázalo mi to že nemám paměť a nevim co s tim… Na sd kartě je paměti dost ale v tabletu ne a tak si myslim že se mi to stahuje tam. Btw mam android 4.2 a v nastavení sem dal aby se mi to stahovalo na sd kartu sem si jistej na 100% :D a chci stahovat z obchodu play. poradí někdo?

Odpovědi
cochee

Tak stáhni jednu věc a pomocí správce souborů se podívej, kam se to stáhlo. Pak znovu zkontroluj to nastavení, neříkej přece, že jsi si na 100% jistý, ale už nevíš, kde jsi to nastavoval, že se tam nemůžeš znova podívat ;)

ptáč

Hele já z gůgl plej a z https://f-droid.org/ postahoval 200 aplikací jo. A z nich jsem jich spoustu samo smazal. Že jsou k hovnu. No a pak docházela paměť. Tak jsem bádal až jsem vybádal, že ty aplikace, od velikosti pár Kb až po Mb i po odinstalaci zůstávaj v jedné složce. Systémové aplikace (app) jsou v system/app, ty ani tolik nevaděj. Pak je horší průser, když tam naťukáš, že si chceš aplikace zálohovat. A v tom je průser, že to není ve složce kolem dokumentů, obrázků a tak, ale těžko se to hledá potom kde to je jo. Takže 1. ta složka s nerozbalenými aplikacemi těmi který dejme tomu jdou dobrý, protože jsou od Google a od výrobce přístroje, tak tam mám 227 souborů. A teď jdu hledat tzv backup. Je to mrňavý, nenajdu cestu ale včera jsem mazal instalační soubory .apk jak ty které jsem koupil, tak i ty které jsou odinstalované. JJ. Furt se to tam hromadí. Prostě jsem je zkopíroval na google disk a z paměti přístroje vymazal. Hned bylo místo! Kurňa jenže to se mnou vypeklo. A to takovým způsobem, že když jsem se dneska připojil na WiFi, tak se z google play samy stáhly všechny vymazané apk soubory a jakoby toho nebylo málo, tak zabírají místo. Takže asi napřed odinstalovat přes google play nebo f-droid a pak je odstranit. Vždyť je to svinstvo. Ten čistič místa jak se jmenuje takový kartáč v ikonce, Clean Master, ten je taky omezený. Že nesmí mazat nic navíc. K určitým věcem jako je zobrazování skrytých složek a úprava krámů v paměti přístroje a k mnoha dalším věcem, jako je nastavení firewall pro aplikace aby nechodily reklamy které žerou místo, je dobrá aplikace SuperSU. To se hodí když budeš používat nějaký fajrvol nebo Avast! který ti tam nepustí reklamy. Hele, ty chceš stahovat na SD. A co když se to stahuje do paměti přístroje, protože ani stahování krámů z google play ani instalaci prostě přístroj nepodporuje? Ani přesouvání aplikací. Já tam mám asi 3 Giga, kartu jsem našel na ulici, ta má 8 Gb. Stejně, co jde dát systémového na SD jsou off obrázky Mapy, letecké snímky, jinak žádnou instalaci. Ono by to šlo, přesunout některé zbytečné aplikace na vedlejší SD. Ale kdo si s tím má hrát? Popisují to myslím na android forum, nejsem si jistý. Zjisti co nejvíc žere místa v paměti pomocí třeba DiskUsage ke stáhnutí z google play. Dopracuješ se k nějakým zbytečným souborům. Budou to mp3. Přebytečnosti si hoď na disk google, k dispozici 15 Gb zadax, pak už zbývá hlídat si tu hladinu stahování, co si nechat a co raději nestahovat. Já to mám taky zasraný ale proč bych to tam neměl mít, když se čovek díky tomu trochu zabaví. Co mě svědí, jsou aplikace kolem 40 Mb. Z jakého důvodu jsou tak velké? Třeba prohlížeč chrome má kolem 40Mb jestli nekecám, a Opera Mini má kolem 3 Mb. Tak proč to tam ten google strká?

sikec

ideálně stáhnout přes PC a nahrát do mobilu, návod:
1)najděte aplikaci v Google Play Store, třeba https://play.go­ogle.com/store/ap­ps/details?id=com­.kreatur.gomo­ku

  1. přepište dvě o „oo“ na „DL“ (jako DownLoad) v adrese – takže dostanete: https://play.gDLgle­.com/store/ap­ps/details?id=com­.kreatur.gomo­ku
  2. Dáte ENTER a stahujete

Zatím nejjednodušší co znám.