dodole

Problém s notebookem dell a sluchátky s mikrofonem

Chtěl bych se zeptat na problém se zvukem u notebooku https://www.al­za.cz/dell-inspiron-15-7577-gaming-black-levne-d5260441.htm?o=8
Při zapojení mých sluchátek s jackem zvlášť na mikrofon a zvlášť na sluchátka se po zapojení zobrazí tabulka(přikládám), kde lze vybrat buďto sluchátka různého druhu nebo zvlášť pouze zapojení mikrofonu. I přes to, že jsem si koupil redukci na jack, mám zapojený i správně jack od mikrofonu do mikrofonu a sluchátka do sluchátek, takže vážně nevím čím to je. Proto bych se chtěl zeptat, zda nemá někdo podobný problém a neví jak ho vyřešit, předem díky.

Odpovědi
Hlada

Jakou redukci? Popiš to podrobně. Jestli je tam někde čtyřpólový jack, tak by mohl být problém v něm. Existují dva způsoby zapojení tohoto jacku.

ivzez

Nainstaloval jste aktuální ovladače?

aliendrone

To, že má mikrofon (i pokud je součástí sluchátek) vlastní jack je normální. Ono je to totiž VSTUPNÍ zařízení, zatímco sluchátka výstupní, takže už z principu to JINAK NEJDE. ;) :D :D

Uniká mi, NA CO SE VLASTNĚ PTÁŠ? V případě, že ti vadí vyskakovací tabulka prostě zaškrtni možnost „Tento dialog nezobrazovat“ a je to. Ono by to po samo mělo přestat po několika opakovaných zapojeních (widle si s tím poradí) a když ne, tak to prostě odfajfkuj a máš klid. :)

Dochy

Alien: „vlastní jack… Ono je to totiž VSTUPNÍ zařízení, zatímco sluchátka výstupní, takže už z principu to JINAK NEJDE.....“
Omyl. Je dobře, že to napsal. Pro mobily jsou obvyklá sluchátka „TRRS“ místo běžných stereo s konektorem „TRS“ (4 kontakty místo 3) – tam je vše v jednom, sluchátka i mikrofon.

Jinak také mi není úplně jasné co že to dodole vůbec chce…