opa

PRO"barnajku"­.Perfektní.Tam jsou věci.

Bezvadně jste to napsala.Tak po lopatě.Ale ještě bych potřeboval napsat krok za krokem když do fotky dám nějakou legrácku,jak to uložím aby se to dalo otevřít????Móóóc děkuji.Začínající senior.

Nejlepší odpověď
barnajka

Jejda, jsem zakočena! Ale mile :)
Děkuju za pochvalu, když můžu – pomůžu. Moje heslo :)

Ale teď k vaší otázce – pochopila jsem to správně, že fotografie už je hotová, vypadá přesně tak, jak jste si to představoval a už jen čeká na uložení. Je to tak?
Prima, zkuste pomalinku postupovat podle návodu, co popíšu – doufám, že to pochopíte. Já zase až takový talent na vysvětlování nejsem, věřte mi 😉

NAD fotkou, kterou upravujete, máte v modrém pruhu možnosti: UPLOAD – SAVE – PRINT – SHARE.
Jestli chcete obrázek ULOŽIT, vyberte možnost SAVE (je u toho taková modrá šipečka směrem dolů, v bílém kolečku). Program se vás zeptá, kam chcete obrázek uložit – TO COMPUTER, TO LIBRARY, TO FACEBOOK, TO TWITTER. Předpokládejme, že to chete uložit do počítače, tak vyberte možnost TO COMPUTER.Otevře se vám menší bílé okno, klikněte na modré tlačítko s nápisem SAVE. Mělo by se vám otevřít okno systému Windows – ale to už možná znáte. Úplně nahoře je napsáno ULOŽIT DO. Najedete do této kolonky myší a vyberete složku, kam chcete hotovou fotku uložit.
A nebo stačí jen vlevo kliknout na ikonku TENTO POČÍTAČ a dál už postupujete stejně. Vyberete cílovou složku a zmáčknete tlačítko ULOŽIT.
Nebo ještě jedna možnost – vlevo, jak jsou ty obrázky (ikonky), neklikejte na TENTO POČÍTAČ, ale na PLOCHA. A pak zase ULOŽIT. Obrázek se vám uloží na plochu, odkud si jej už můžete libovolně přesouvat nebo kopírovat do jakékoiv jiné složky nebo disku počítače.
Plochu zobrazíte tak, že stisknete na klávesnici klávesu WIN , držíte ji pořád zmáčknutou a k ní ještě zmáčknete klávesu s písmenkem M (klávesa WIN bývá v dolní řadě, mezi klávesami CTRL a ALT – je to taková ta se 4 bílými čtverečky, logem Windows). Tím se vám zminimalizují všechna spuštěná okna a zobrazí se čistě jen obrazovka. Někde na ní byste měl najít ikonku právě uloženého obrázku a můžete ji dle libosti přesouvat nebo kopírovat, kam budete potřebovat.

Vypadá to složitě, ale když půjdete krok za krokem, je to hračka :)
Já sice jsem generace, která by počítačům rozumět měla,…Ale taky jsou věci, co na ně koukám a nejsem schopná pochopit – to prostě není žádná ostuda. Kdyby všichni uměli a věděli všechno, od čeho by potom byly Odpovedi.cz? :)
Když budete zase potřebovat poradit, kdykoliv cokoliv. Držím palce, ať se daří – s počítači i v životě. Barnajka