Miroslavst

Přístup do internetbanky

Mám internetbanku od poštovní spořitelny. Pro přihlášení zadám heslo, kterési můžu zvolit, ale už nemůžu volit počet znaků. Je tam tedy pět číslic.
Myslíte, že to je bezpečné, když heslo o pěti číslech lze prolomit za pár minut?
Banka mi odpověděla, že jinou variantu nelze. Jinde používám čtyři čísla a čtyři písmena, což je dost bezpečné.

Nejlepší odpověď
mosoj

Pro vstup na internet banku u Poštovní spořitelny se používá pětimístný PIN.
Heslo se používá pro Phonebanking.
Žádné nebezpečí Vám nehrozí. PIN dovolí pouze pasivní formu ( nahlížení) do účtu.
Pokud chcete provést platební operaci musíte provest autorizaci platebního příkazu. Já používám autorizaci přes mobilní telefon. Na
mobil Vám okamžitě po zadání příkazu přijde
alfanumerický kód, který platí jedině pro tuto platební operaci a pouze 10 minut.
Stejné ´je to i u ČSOB a ostaních bank.
Podstatná je autorizace jakékoliv operace. Možností autorizace je víc ale já používám u všech svých účtů autorizaci přes mobil.
Doplňuji:
Ještě k té bezpečnosti. A co tím získá.
Dostal by se k informaci ( výpisu), kterou banky posílají
obyčejným dopisem, který když se ztratí ani pes neštěkne.

Další odpovědi
GangstaHelper

No to fakt není moc bezpečné. Navíc, když potencionální cracker s jistotou ví, že heslo má jen 5 znaků.

S tím prolomením to není zas tak snadné v tom smyslu, že server nejspíš příjme jen několik málo neplatných pokusů o přihlášení za určitou dobu. A pravděpodobně tam máte i další úrovně ochrany (kód posílaný na mobil, digitální certifikát…).

Prohlášení, že délku nezle změnit, je možná pravdivé, ale jen z části. Nejspíš to jejich bezpečnostní systém neumožňuje. Pak ale mají inovovat ten bezpečnostní systém.

Tombik

Při dobrém výkonu, by bylo tvoje heslo prolomené do půl hodinky. A k tomu (jak říkal Gangstahelp) když hacker ví, že tvé heslo má 5 znaků a to jen číslice. Takže má odpověď zní: ne, není to bezpečné!