Ivetaslecna

Přežije celoroční pobyt na zahradě kocour, který je od narození v domácnosti a nikdy nebyl venku?

V domácnosti žije 6 let.

Nejlepší odpověď
arachis

Jistě bude první zimu nemocný, nachlazený a pokud nemá řádné očkování, tak ho to může skolit, ale pokud bude mít někde teplý pelech, třeba u psa v boudě…za předpokladu, že se nepoperou, tak to přežije. Pokud se chcete kocoura zbavit, nabídněte ho do inzerátů a fb a nebo nejbližšímu útulku. Jinak po 6 letech bych to skoro viděla na týrání, asi nepochopí, proč najednou není doma v pelíšku.

Další odpovědi
KateBeckett

Z vlastní zkušenosti:
Mám kocoura, doslova „Pan Král“. Bydlíme v bytě, on chodí ven s postrojem a na vodítku, v zimě oblečený, často se koupe… Jako malý děcko. A jít ven sám? To nikdy. I takhle mu stačí 20–40 mint venku.
Nezkoušela bych to, nejsou zvyknutý na lov myší, na jezdící auta, na lidi, na psy… Většinou čekají, že mňouknou a vy donesete.

Drap

Bez problémů. Změnu nejlépe provést ale na jaře, nejpozději v létě.

zjentek

Pokud nemá vytrhané drápy, tak bez větších obtíží ano.