Elk

Přesun videa z DVD do pc a co střih?

Z videa jsem přehrál domácí nahrávky na DVD a chtěl jsem to v pc sestříhat, ale stále mi to nejde. Zkoušel jsem W Movi marker a nemůžu to tam přesunout… Díky.

Nejlepší odpověď
anonym

je to sice digitalni zaznam ale pouziva ztratovou kompresi videa to znamena ze kazdou konverzi prichazite o kvalitu a ve videu pribiva nezadoucich „kosticek“ …

sve video se chystate konvertovat hned nekolikrat a kvalitu redukovat (porizeni video nahravky do ztratoveho formatu, prevod z formatu kamery na mpeg2 dvdcka druha ztratova rekonverze, ted se chystate preves mpeg2 dvdcka na asi mpeg4 kvuli movie makeru treti ztrata kvality a dalsi kosticky v obraze, nakonec to cele asi budete chtit zase vratit na dvd to jest opet z noveho formatu mpeg4 do starsiho rovnez ztratoveho formatu mpeg2 na dvd disku …) takhle to video docela zmrzacite, zkuste pri strihu ten pocet konverzi omezit na minimum, uz dvakrat je moc…

Další odpovědi
led

MoviMaker nepozná formát *.vob. Musíte si DVD konvertovať do formátu, ktorý MM pozná, tj avi, wmv a pod. potom to môžete strihať