pragbear71

Když po 2 týdnech týdnech od zakoupení přestal fungovat snímač čárového kódu napojený na kasu, tedy na EET, jak dál?

Původní

přestal fungovat snímač čárového kódu po 2 týdnech od zakoupení napojený na kasu, jak dál k hlášení do pokladny k EET?

pravděpodobně reklamace u firmy kde je zařízení zakoupeno,ale než dostanu jiné – co mám dělat abych splnil povinnost k FÚ v rámci EET ?? a nebyl pokutován za neplnění zákona ??

Nejlepší odpověď
Marťas Q9

Nevím, o jaký druh provozu se ve Vašem případě jedná, tzn. nevím, jak Vám mohu poradit s prodejem bez čtečky. Vlastníte-li maloobchod, ve kterém prodáváte zboží různého sortimentu (tzn. mnoho a mnoho produktů), FÚ stačí pouze obecné pojmenování výrobku (např. nemusíte mít napsáno konkrétně „Big Shock cherry 500ml“, postačí zatím jenom „Nealkoholický nápoj“). Budete-li takto prodávat drogerii, tabákové výrobky, alkohol a další nepotravinové zboží, nezapomeňte na Dotykačce zadat DPH 21%.

Vlastníte-li řeznictví / obchod s váženým zbožím, v Dotykačce ve Správě položek si vytvořte katalog (ale předpokládám, že ten již máte, máte-li i čtečku čár. kódů) a zkrátka v možnosti Vybrat z katalogu nalistujte výrobek a přidejte na účtenku :)

Co se týče nového snímače, my nemáme ten dodávaný přímo od Dotykačky, zakoupili jsme od značky Yumite a zatím funguje krásně, už skoro měsíc.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… a co takto: než se vyřídí reklamace, zapůjčit jiný, [například u internetu, než mi opravili modem, zapůjčili mi jiný] … pepe88, Babiš holt může i za to, že firma vyrobí šmejd >>> chtělo by to prvně myslet, než něco napíšu (hlavně je to odpověď na dotaz) …

pepe88

Jednoduché řešení,příště volte Babiše znova.

gecco

A ta kasa neumožnuje zadávat (kody) zboží ručně???
Divná kasa…
:-O

pragbear71

gecco : to jsem si mohl pořídit kuličkové pero a ne dotykačku za 24.000 kč…
pepe88 : babiš za šmejdy nemůže..
mc merkurion : každou čtečku ta kasa nevezme ( vyzkoušeny 3 jiné modely ), otázka zůstává jak pevný nervy mít než vymění dle reklamace novou…což může být klidně i 30 dní, to ručním psaním kompletního sortimentu zešedivým a přijdu minimálně o polovinu zákazníků, kteří nebudou mít chuť čekat než to nakóduju ručně..

gecco

pragbear71 – a ted mne drbeš za to, že sis vybral vadnou kasu a nebo zaco vlastně???
___
Já ti napsal, co dělat, abys nebyl postižen zákonem…
Uúúúúúáááááááá…
___
Já, holt, spíš hledám – jak to udělat, než – jak okecat, že to nejde…

Mc Merkurion

… reklamoval bych u prodejce oné čtečky, ten by měl dodat stejnou …

jáára

Ťukej jen ceny.

pragbear71

jáára : to je skvělý při kusovém zboží, jenže my máme většinu váženou na váze,,tzn.zvá­žit,přepočítat na kalkulačce a pak napsat ručně stvrzenku(paragon)a pak nějakým způsobem dát do kasy a odeslat na FÚ částku..zpátky na stromy..stále to ale neřeší jak s FÚ to vyřešit než dostaneme novou čtečku..

jáára

Když počítáš váhu, tak by ta váha měla být připojena k pokladně a pak zase vážíš a klikas zboží.