Michal Kole

Přehraje notebook s rozlišením displaye 1366×768 Full HD Video 1920×1080 ?

jde mi o to zda se obraz přepočítá na menší dle okna přehrávače nebo zda řekne něco ve smyslu: Video je větší než rozlišení displaye

Nejlepší odpověď
Hlada

Rozhodující je, jestli notebook, resp procesor a grafika bude umět zpracovat bitrate daného videa. Počet pixelů displaye není rozhodující. Kvalita obrazu bude pochopitelně horší, protože část informací se nevyužije.

Další odpovědi
chudst

Melo by to prehrat; jen samozrejme v mensim rozliseni.

blesk26

Obraz se zmenší :)

Rohlik

Odzkoušeno a NTB to samozřejmě přehraje, ale na obrazovce uvidíte video jen v HD rozlišení.

anonym

záleží na stáří toho notebooku použitém grafickém adaptéru a jeho ovladačích. Mnohé starší notebooky nemají potřebnou akceleleraci directshow filtrů pro přehrávání videí v tak vysokém rozlišení a třeba takové netbooky s prvními procesory Atom by svým výkonem na přehrávání videa v tak vysokém rozlišení nestačily ani náhodou.

Přesto, vštšina dnešních notebooků si s tím jistě hravě poradí, video se pochopitelně převzorkuje na nativní rozlišení displeje. Nebo jej můžete přehrát i v původním hd rozlišení na lcd televizoru přes výstup HDMI