zjentek

Požil někdo z vás někdy ayahuascu?

Jaké jsou dojmy/pocity?

Odpovědi
Disraeli

Asi srovnatelné s astrálním cestováním (které je spíš o levl výš – a to bez entheogenů, čili nějakých takových pomůcek). Jen tam máš navíc halucinace – obrazce, vidíš různá zvířata, jak se pohybují nebo i mění tvary, často hmyz (ale i třeba hady, myši atd…).
Brnění, vibrace, pocit lehkosti – skoro nulové gravitace (tak to vnímáš) nebo jiné vnímání fyzického světa, šumění. Přepadnout tě může i chtíč.
Chuť taková hořká a dřevnatá/hlinitá. Nic moc, lepší to zapít vodou, než ulehneš.

Pár minut po požití se nic neděje, pak si říkáš k čemu to bylo… o takových 20, 30 minut už ale cítíš, že po prvnotní únavě nastupuje probuzení, takové oživení, trochu i šok, všechno brní, jakoby ses vznášel a teď zase přemýšlíš, jestli třeba neumíráš :D (první zkušenost… když nevíš co očekáváš). Pokud jsi předtím nedržel dietu a trochu ses na to nepřipravoval, tak je možné, že až TO skončí, tak pak následuje to, že půjde všechno všemi konci ven. Ona totiž ayahuasca se používá zároveň i na detoxikaci, z těla se vyplavují různé hnusy (a jak říkám, třeba všemi konci… ale to spíš jen, když se nepřipravíš). Dále se to používá třeba na boj se závislostmi a podobné (krom samotné tělesné/duševní očisty, rozšiřovače vědomí a spirituálním zkušenostem,…).
Záleží s jakými jinými bylinami tu ayahusacu připravíš (podle toho je výsledek a to co následně vidíš, zažíváš). Při správné přípravě můžeš mít duchovního vůdce (zvířa, ducha – v různé podobě), který ti bude něco vysvětlovat/říkat, ukazovat, můžeš se ho na něco ptát, něco se dozvědět, na něco si vzpomenout…
Podobně fungují i jiné nápoje a entheogeny (každé na něco jiné), jedny ti třeba osvěží paměť, že si vzpomeneš na cokoli ze svého života (klidně i z prenatálního období).
Pro inspiraci: gaiastore, Ladírna (asi nejlepší), herbal-store a další. Můžeš si projít seznamy enteogenů a různých rostlin ze zahraničí… :P

marcelus

měli jsme s přítelkyní to štěstí, že jsme se dostali do Mexika k lidem z Česka, kteří se už nějakou dobu zabývají ceremoniemi s ayahuascou.­.trochu jsme se toho báli, ale musím říct, že požití ayahuascy bylo opravdovým zážitkem – https://healin­gceremoniesme­xico.com/ ..každý to může prožívat jinak a někdy se může po absolvování ceremonie dostavit i mírná nevolnost, ale to očištění duše za to stojí