Používáte chladící podložku pod notebook?

Jakou máte zkušenost, myslíte si, že se vyplatí pořizovat?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Za ta léta jsem několik notebooku vystřídal a nikdy jsem chladící podložku nepotřeboval. Stačí totiž občas vyluxovat větrací otvory na notebooku a pěkně se starat o operační systém (zpravidla Windows) - jendou za čas vyčistit disk, udělat defragmentaci a kontrolu antivirovým&antispyware programem a zbytečně nainstalovat tuny programů, co nevyužijete.

Další odpovědi:

Stříbrný

V jediném případě. Za normálních okolností, pokud se ntb přehřívá až vypíná, patří do servisu/člověku, který ví co a jak, potřebuje vyfoukat prachem zanesený chladič, případně obnovit vrstvu teplovodivé pasty! V tomto případě je chladicí podložka asi jako když máme děravý kýbl a potřebujeme v něm udržet vodu a namísto zacelení díry do něj stále dokola doléváme vodu. Ten jediný případ je, pokud máš v oblibě brát si noťas do postele a máš ho na dece, noťas vůbec nemá rád neprůchodnost sacích a výdechových otvorů ve svém dně. Tehdy se hodí podložka. Na druhou stranu zde ale bude stačit i jakákoliv jiná tvrdá deska, nemusí to být chladicí.

Vyplatí se použivát pokud se ti přehřává a vypíná notebook, pokud je plně funkční, myslím že není nezbytná. ;-)

já ji nikdy nepoužil protože když se notebook začne přehřívat dám si pod touchpad malou knížku a chladí se sám

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.