ABC123

Potřebuju ručitele, když jsem krátce vyučený a chci si udělat živnost?

Jsem vyučený jako zedník, pracoval jsem 6 měsíců u jedné firmy a teď si chci udělat živnost. Stačí mi výuční list nebo musím mít i ručitele?

Děkuji.

Nejlepší odpověď
mosoj

Stačí ti živnostenský list. U zednických prací není vyžadována praxe ani dohled. Ručitele by jsi potřeboval na př. na finanční půjčku.
Doplňuji:
Kole , jasně píše že je vyučený.

Další odpovědi
Deli

Jen do toho jdi, hodně štěstí. Účetnictví není žádná hrůza, třeba Ti první rok pomůže nějaká kamarádka, co má ekonomické vzdělání. Pak už je to pořád dokola.

Michal Kole

Ne,

ale pokud nemáš na živnost potřebné vzdělání či praxi v oboru potřebuješ tzv. odpovědného zástupce.

Já osobně ti živnost VŮBEC nedoporučuji, protože se akorát přivedeš do nějakého maléru.

Lepší je být zaměstnec, máš nárok na nemocenskou, dovču, příplatky

jako živnostník nemáš nárok na nic a máš jen samé povinnosti a kontroly za zadkem.

jmhad

Na ŽL ti to stačí,ale pak to účetnictví.Troufneš si na to?

anonym

Kolesa, co to meleš? Proboha, co to meleš? Zkus makat a nepiš sem ten hnůj. Díky.