sádlo

Poradíte, jak propojit 2× HPE 1920S 48G 4SFP páteřním optickým spojením?

Dobrý den. Potřebuji propojit 2× HPE 1920S 48G 4SFP páteřním optickým spojením. Rád bych požádal o doporučení SFP modulu a optické kabeláže (oba switche budou v jednom racku). Děkuji.

Potřebuji propojit 2× HPE 1920S 48G 4SFP páteřním optickým spojením.

Odpovědi
Arne1

V jednom racku ? A propojovat to optikou na rychlosti 1G ? Naprostý nesmysl. Optika má smysl při vzdálenostech nad 100 metrů anebo při větších rychlostech – 1G dnes není žádná rychlost pro páteřní spoje (anebo pokud je zapotřebí to mít galvanicky oddělené).
Propoj to normálním kvalitním patchkordem, nejlépe do posledních konektorů aby se ti to nepletlo. Jestli chceš mít to propojení rychlejší, tak tam dej ty kabely dva až čtyři a nakonfiguruj je jako trunk.

Pokud ses špatně vyjádřil a máš na mysli to že chceš oba přepínače tou optikou propojit kamsi daleko, tak je to trochu jiné. Musíš vědět typ optické kabeláže (singlemod / multimod) a vzdálenost, ne každé SFP dosvítí například 10km ! Ohledně typu – nekupuj sám od nějakých pochybných obchodníků, obrať se na firmy které se síťařinou zabývají a chtěj po nich SFP podle požadavků viz výše. Požaduj kompatibilitu s tvými přepínači, solidní firmy si dokáží zjistit které i neznačkové SFP budou fungovat a které ne (HP někdy kontroluje signatury a s cizími odmítá pracovat).

Kazatel

Takhle, není mi úplně jasné který amatér, co tomu nerozumí, pracuje s takovýmito komponenty a je schopen využít potenciál těchto zařízení, nicméně SFP moduly i kabeláž je třeba vybrat si dle parametrů, požadavků na rychlost propojení a kompatibility modulu (více méně by to mělo být vše kompatibilní, tak že je to jen otázka výrobce a peněz).

Jestli jsou data o SFP rozhradní daného modelu pravdivá, tak 4× SFP 100/1000, to znamená, že z toho větší rychlost nevytáhneš, ani kdybys použil rychlejší komponenty.