Hanumán

Pokud jsem ještě nepodepsal, můžu nějak zpětné žádat o vyplacení daňové slevy?

2. Vložená otázka místo čísla 1.
Děkuji moc za radu ještě prosím v případě že jsem nepodepsal můžu nějak spětné žádat o vyplacení daňové slevy ?

--

1. Původní otázka, kterou jste změnil.

Potřebuji poradit zda mám správně vypočítanou mzdu.

Prosím mám dobře spočitanou mzdu?

Má hrubá mzda je 23154.- kolik bych mněl dostat čistého ? Jsem zdravý bezdětný svobodný a nemám jiný příjem děkuji moc za pomoc či radu.

Když jsem upravoval vyši otázku č. 2, přemýšlela jsem, co jste nepodepsal. Až z reakce ivzez jsem zjistila, že jste otázku číslo 1 skryl a vložil jinou.

To není fér, jak může někdo reagovat, pokud vaši první otázku nečetl.

Nejlepší odpověď
ivzez

Původní znění otázky:

Potřebuji poradit zda mám správně vypočítanou mzdu.

Prosím mám dobře spočitanou mzdu?Má hrubá mzda je 23154.- kolik bych mněl dostat čistého ? Jsem zdravý bezdětný svobodný a nemám jiný příjem děkuji moc za pomoc či radu.

______________

Původní odpověď:
Jestli jste u zaměstnavatele hned první den v měsíci podepsal
prohlášení k dani z příjmu, činila by čistá mzda 18.021 Kč.

Bez podepsaného prohlášení by mzda byla o 2.070 Kč nižší,
protože by Vám zaměstnavatel nemohl uplatnit daňovou slevu.

Příště radši vložte naskenovanou výplatní pásku
se znečitelněnými osobními údaji a informacemi o zaměstnavateli.

_______

Doplňuji po změně otázky:

Správně by Vám zaměstnavatel neměl umožnit
prohlášení podepsat zpětně → podpis bude platit
od data podepsání.

Vznikne-li Vám přeplatek daně z příjmu, bude možné
jej získat zpět po skončení kalendářního roku v rámci
ročního zúčtování daně z příjmu, jež na základě písemné
žádosti zaměstnance provádí zaměstnavatel, nebo
v rámci daňového přiznání, které si každý podává sám.

Poznámka: Není fér otázku po obdržení odpovědi změnit.
Není to fér k odpovídajícím ani k návštěvníkům (čtenářům).
Otázku přece stačilo jenom upravit nebo doplnit.