Apple

Jak sčítat a odčítat délkové jednotky?

Dobrý den
Na matiku jsem celkem levej…
Proto bych potřeboval pomoc s domácím úkolem.

3m + 4dm + 300mm – 20 cm = … MM
30dm – 2m + 2 000 mm + 17 cm = … MM
85dm – 250cm + 900mm + 3m = ..... MM
9m – 17dm – 40cm – 800 mm = ..... MM
15dm + 3m – 800mm – 50cm = … MM

STRAŠNĚ MOC DĚKUJI ZA ODPOVĚD!

Nejlepší odpověď
quentos

Celý vtip je v tom, vždy si všechny výrazy v jednom příkladu převést na stejnou jednotku (poeticky řečeno nemůžeš sčítat jablíčka a hruštičky). Pak už je to jen o sčítání a odčítání.
Jak už bylo řečeno, nečekej, že to tady za tebe někdo udělá. Pomoci neznamená udělat něco za někoho.

Další odpovědi
Edison

Neděkuj. Nedostaneš odpověď. Tady domácí úkoly nevypracováváme. By ses nic nenaučil. Převody stejných jednotek umět prostě musíš a sčítat a odčítat taky.

Ametyst

Co ti učitele vlastně dělají? A prázdniny na krku…
Stačí vědět, ze 1 m má 10 dm nebo 100 cm nebo 1000 mm. O nic jiného než o tyto převody nejde.

Mc Merkurion

… dám ti radu: půjč si od táty metr a podívej se na něj, vše pochopíš …

anonym

Nejdřív je potřeba si je převýst na stejný jednotky. Pak je to prostě sčítání.

Buďmě rádi, že nepoužíváme imperiální jednotky.

Arne1

Tohle není žádná matematika ale obyčejné kupecké počty! Sorry, ale násobit deseti, stem, tisícem – to se učí děti někde ve druhé – třetí třídě.

Валентина

3m+4dm+300mm-20cm

Edison

Quentosi… Nesčítá hrušky s jablky… Sčítá krásný jablíčka… jen je každý jinak velký… 😁

df

je to tvůj domácí úkol, proč ho má někdo jiný za tebe vyřešit?

quentos

Říká si jen o pomoc, ne o vyřešení. Tu poskytnout můžeme… :{)>