Potí se i vodní zvířata, nebo k tomu ve vodě nejsou podmínky?

Nejlepší odpověď
Dochy

Pocení pro ochlazování je poměrně specialitka u člověka. Potní žlázy mají snad ještě někteří další savci, ale nejsem si jist jak moc pocení pro ochlazování využívají (např. psi používají především jazyk a zrychlené dýchání). U ryb by to byl zjevný nesmysl. Leda by vylučování kůží používali primárně k vylučování 😉 (např. náhrada našich ledvin) a nikoli k ochlazování (jak pot používáme my)

Další odpovědi
Kepler

Potní žlázy mají jen někteří savci a hlavním úkolem pocení je ochlazování organismu. Takže u takového lachtana nemají význam a psovi stačí k ochlazování vyplazený jazyk.

Drap

Vodní zvířata nemají důvod proč se potit