Poštovní holubi?

jak se v minulosti přišlo že pomocí holubů se dá posílat vzkaz nebo zpráva,proč zrovna holubi?proč né jiní ptáci?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Holubí pošta, dopravování zpráv pomocí holuba domácího, případně dopravování zpráv pomocí jiných druhů vycvičených ptáků, byla dlouhou dobu lidských dějin prakticky nejrychlejším způsobem dopravování zpráv. Její nevýhodou však bylo jednak to, že holub unese jen velmi omezený náklad, jednak to, že se dokáže vracet pouze na místo, kde vyrostl. Holub je využitelný tedy jen na doručení zpráv s cílem v místě domovského holubníku. Dnes má holubí pošta jen malý praktický význam, jde spíš o sport a koníček.

Další odpovědi
hanulka11

Na Dálném východě došli lidé už ve starověku k poznání, že některá plemena holubů mají tak skvělé letové schopnosti, smysl pro orientaci a jsou tak věrná domovskému holubníku, že je lze využívat jako poslíčky. V České republice se historie poštovních holubů začala psát v průběhu první světové války, v níž holubi sloužili jako spolehliví a rychlí dopravci informací. Dnes je chov poštovních holubů především sportovní záležitostí.

Zdroj: http://abc.bles­k.cz/clanek/ca­sopis-abc/4592/postovni-holubi-opereni-poslove.html