joice

Poslala jsem balík na dobírku, ale paní listonoška si zapomněla vzít dobírkovou poukázku Co dělat v této situaci?

Při dodání si zapomněla listonoška vzít poukázku na odeslání peněz a adresát ji vyhodil i s obalem.Co s tím.

Odpovědi
JájsemRaibek

Nic, na balíku je adresa, odesílatel i dobírková částka. Pošta vyplní dobírkovou poukázku při dodání.

Po úpravě otázky:
Teď jde o to, zda doručovatelka vybrala doběrečné. Pokud ano, zásilka je jako zapsaná a údaje o adresátu i odesilateli pošta má a na poště bude navíc vybraná částka, takže to dohledají.
Pokud doběrečné nevybrala, je to její chyba a pošta to zjistí, protože zapsaná zásilka je jako dobírka a na poště bude částka chybět a budou to požadovat po doručovatelce.

Drap

Kromě toho máš ještě dodací lístek a pokud byla zásolka i pojištěna, tak ať se pošta stará. Ty máš doklad , že jsi odeslala, a na poště je, aby zpět dodala peníze, za což jsi i zaplatila.

McArthur

Vyčkej pár dní. Pokud ti platba nedorazí, tj. doručovací pošta sama problém nevyřešila, jdi na jakoukoliv poštu a tam podej reklamaci, že platba nepřišla. Oni s Tebou vyplní formulář, okopírují si podací lístek a zeptají se, kam chceš peníze poslat. Obvykle celá procedura na poště trvá 5 pracovních dnů, kdy Ti ještě zavolají a doptají se na podrobnosti o zásilce.