neim6464

Pokuta u DP Praha a odjezd do ciziny?

Zdravím,
14.února mě chytl revizor v Praze bez opencard, takže jsem dostal pokutu, pokud vím tak je to 50 Kč, jenže já hned druhý den odjel do Německa a vracím se až v pondělí. Nevíte někdo kolik si mám připravit peněz na zaplacení? Někde jsem četl, že po 15ti dnech se z těch 50 Kč stane normální pokuta za 1500 a pak se navyšuje každý měsíc o 7,5%, je to pravda?

Doufám, že za blbé 3 měsíce nebudu platit „miliony“ …

Díkh

Nejlepší odpověď
led

Vhľadom na to že 14.2.2016 bola nedeľa a nebolo kde (?) zaplatiť na pobočke DP, neodkladne v deň príchodu do Prahy, zdokladujte odjazdovým cestovným lístkom z pondelka 15.2.2016 a príjazdovým cestovným lístkom, že ste nemal ako priamo uhradiť pokutu na pobočke DP a uhraďte vyrúbenú pokutu. Väčšinou takýto prípad berú individuálne bez penále. Ale môžem sa mýliť a sú tam len úradníci – byrokrati a papier, ktorý hovorí: ak neuhradíte … narastá dĺžna suma o penále… bla bla bla.

Další odpovědi
anonym

tak 7,5% z 15 stovek je cca. stovka, takže miliony to jistě za 3 blbé měsíce nebudou, ta blbost bude někde jinde