Serpens

Pokud by se český daňový poplatník rozhodl, že si nadále nechce platit sociální pojištění, je to možné?

Před pár dny jsem se bavil s kamarádem, zda je sociální pojištění ze zákona povinné. Zdrávko si platit člověk musí, ale je možnost neplatit si sociální, když se chce poplatník zajistit na stáří jiným způsobem? Pokud ano, jak to zařídit, pakliže je člověk zaměstnanec, nebo OSVČ? Díky za odpověď.

Nejlepší odpověď
Hlada

Není to možné. Vychází to z definice. Součástí pojistného je příspěvek na státní politiku zaměstnanosti. Povinnost ho odvádět vyplývá ze zákona. V případě zaměstnance tato povinnost přechází na zaměstnavatele. Kromě toho je to počínání extrémně rizikové. Kromě toho, že se tak člověk připraví o vyplacení mlliónových částek formou starobního důchodu, připravuje se o zajištění v případě invalidity. Proti tomu nesmyslným počínáním je placení různých komerčních životních a úrazových pojistek.

Další odpovědi
Disraeli

Není to možné… přestože by to pro některé jedince a vněkterých situacích dávalo dobrý smysl; jenže stát je na tom závislý a nedovolí ti se toho zbavit. Pak by to dělal „každý“ (každý ne, ale plno lidí). Přestože sociální pojištění, jakož i celý sociální systém ČR, je vskutku srači*ka.
Můžeš mít několik rozumných důvodů, proč neplatit sociální, ale nelze se toho zbavit a nelze se de facto vymanit se systému/systémů a ze společnosti, pokud jsi její součástí (a aktivním, plnoprávným občan toho státu).
Ale kde je vůle… tam je cesta. Nikdy neříkej nikdy (jen v tomto případě 👌😅) a vždycky existují nějaké kličky, vyjímky nebo se dají najít způsoby, řešení anebo se okolnosti mohou změnit (i vlastním přičiněním). Takže když se budeš snažit, hledat, tak třeba najdeš způsob, nebo si něco prosadíš, jak se toho i legálně zbavit (a třeba i nějaká vyjímka v ČR existuje – sám nevím, protože Česko mám v tomto směru u zádele a jeho „praktiky“ mám taky někde).

Možností – a to docela dobrou – je přestěhovat se do ciziny a změnit si občanství (a jít tam, kde se sociální neodvádí). Tzn. do některého z lepších států.

BTW vyloženě to platit nemusíš, – můžeš odmítnout – ale pak ti vzniknou dluhy, penále a pak je po obě začnou vymáhat. ;) 😅 A pak si to stejně všechno vezmou i s úroky.

da ny

Otázka mne maličko pobavila … 😉
„..... pojistného, zajišťující občany pro budoucí sociální událost. Sociální pojištění je povinné pro všechny osoby samostatně výdělečné (OSVČ), zaměstnance a zaměstnavatele působící v ČR, zahraniční zaměstnance a osoby, které se dobrovolně účastní důchodového …“
NEPLATÍTE si přece jen na budoucí důchod, nemocenskou, ale povinně přispíváte!!!
„Poplatníky pojistného na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti (dále jen pojistné)“
Sociální pojištění v roce 2023
https://www.mpsv­.cz/socialni-pojisteni

carlos john

Stal jsem se obětí podvodu, ale když jsem viděl příspěvek o půjčce o tom, jak žena se třemi dětmi získala půjčku z nabídky půjčky Mr. Christ Harmony, byl jsem zdrcen. Právě jsem dostal svou půjčku schválenou 5. září 2023 a půjčku jsem obdržel 6. září 2023. Pokud jste ve finanční krizi, neváhejte kontaktovat tohoto soukromého věřitele, který poskytuje půjčku s 2% úrokovou sazbou po celém světě . Získejte svou legitimní půjčku v nabídce půjčky Mr. Christ a přestaňte ztrácet čas s falešnými věřiteli. Kontaktujte nyní e-mailem: {christharmony­loanfund@gmail­.com}

carlos john

Stal jsem se obětí podvodu, ale když jsem viděl příspěvek o půjčce o tom, jak žena se třemi dětmi získala půjčku z nabídky půjčky Mr. Christ Harmony, byl jsem zdrcen. Právě jsem dostal svou půjčku schválenou 5. září 2023 a půjčku jsem obdržel 6. září 2023. Pokud jste ve finanční krizi, neváhejte kontaktovat tohoto soukromého věřitele, který poskytuje půjčku s 2% úrokovou sazbou po celém světě . Získejte svou legitimní půjčku v nabídce půjčky Mr. Christ a přestaňte ztrácet čas s falešnými věřiteli. Kontaktujte nyní e-mailem: {christharmony­loanfund@gmail­.com}

carlos john

Stal jsem se obětí podvodu, ale když jsem viděl příspěvek o půjčce o tom, jak žena se třemi dětmi získala půjčku z nabídky půjčky Mr. Christ Harmony, byl jsem zdrcen. Právě jsem dostal svou půjčku schválenou 5. září 2023 a půjčku jsem obdržel 6. září 2023. Pokud jste ve finanční krizi, neváhejte kontaktovat tohoto soukromého věřitele, který poskytuje půjčku s 2% úrokovou sazbou po celém světě . Získejte svou legitimní půjčku v nabídce půjčky Mr. Christ a přestaňte ztrácet čas s falešnými věřiteli. Kontaktujte nyní e-mailem: {christharmony­loanfund@gmail­.com}

carlos john

Stal jsem se obětí podvodu, ale když jsem viděl příspěvek o půjčce o tom, jak žena se třemi dětmi získala půjčku z nabídky půjčky Mr. Christ Harmony, byl jsem zdrcen. Právě jsem dostal svou půjčku schválenou 5. září 2023 a půjčku jsem obdržel 6. září 2023. Pokud jste ve finanční krizi, neváhejte kontaktovat tohoto soukromého věřitele, který poskytuje půjčku s 2% úrokovou sazbou po celém světě . Získejte svou legitimní půjčku v nabídce půjčky Mr. Christ a přestaňte ztrácet čas s falešnými věřiteli. Kontaktujte nyní e-mailem: {christharmony­loanfund@gmail­.com}