marketa54321

Pokud budu ručit u své hypotéky jiným bytem, musí být tento byt v mém vlastnictví po celou dobu splácení hypotéky?

Nejlepší odpověď
Drap

Nemusí být nikdy v tvém vlastnictví, ale majitel bytu s tím musí souhlasit, případně byt poskytnout na zaplacení případného dluhu.

Další odpovědi
Dochy

Jak píše Drap: Majitel nemusí být dlužník. Musí s tím souhlasit. Případný převod nemovitosti je zástavou dost ztížen (s převodem musí souhlasit banka a nový majitel musí souhlasit se zástavou)
(oprava snížen-ztížen)