Anife

Pojistný princip-Můžete mi prosím vysvětlit tento pojem?

kdo platí, komu, na co peníze jsou a zda to má něco společného s věřejným zdravotní pojištěním ?

Nejlepší odpověď
Drap

Otázka neni dostatečně jasná. S veřejným zdravotním pojištěním má souvislost má pouze zdravotní pojištění, které se určuje poédle výše výdělku.
Všechna ostatní pojišťění ! Klient platí pojišťovně pro případ , že by nastala pojistná událost, která je uvedena ve smlouvě. V tomto pčřípadě pojišťovna uhradí vzniklé škody ,podle smlouvy, z nashromážděných peněz. Celý systém je sice o něco složitější, ale snad to pro vysvětlení stačí