SniperCZ

Pojede graficka karta na procesoru?

Dobrý den chtěl bych se zeptat utáhne mi procesor Intel Core 2 duo E7200 2.53GHz
Grafickou kartu GTX 960 4gb ddr5

Odpovědi
Muffz

Budeš vždy limitovaný nejslabší součástkou PC. Tím chci říct, že i kdyby jsi měl Quadro P6000, tak ti pojede jen málo nových her plynule.

Osobně bych zainvestoval do základové desky a CPU a za zbytek grafárnu. Ikdyby to byl blbý AMD FX 6100 (cena kolem 1200,–) + základovka (nejlevnější kolem 1300,–), tak máš pořád +/- 3000,– na slušnou grafiku, např. Radeon RX 550 4G.

A s touhle sestavou uděláš rozhodně víc parády než s E7200 + GTX 960.

anonym

To bude spíš záležet na tom zda máš dostatečně výkonný zdroj, pokud zdroj grafiku utáhne, pokud na tvé základní desce je potřebný PCIex slot a pokud ze zdroje vedou potřebné napájecí větve pro uvedenou grafiku (8pin) pak procesor rozhodně klást překážky samotné funkčnosti nebude.

Otázkou samozřejmě je vyváženost sestavy, když k tak slaboučkému procesoru jakým je prakticky libovolné Core 2 Duo dáš relativně výkonnou grafiku pak hry které jsou náročnější na herní engine než na kvalitu grafiky budou mít na tvé sestavě vážné problémy (typicky různé simulace typu cities skylines, rts strategie nad rozsáhlými světy typicky minecraft … naproti tomu akčním blbinkám by to ale příliš vadit nemělo)