OLDA321

Podnikání, kde nepotřebuji živnostenský list.

Nejdříve zvažte, zda pro své podnikání potřebujete živnostenské oprávnění (dříve živnostenský list). V některých profesích můžete podnikat i bez něho – například pokud práce, kterou se živíte, patří mezi svobodná povolání, nebo pracujete jako zemědělec, právník, exekutor, daňový poradce apod. (Idnes.cz)

Znamená to, že když si rozvěsím letáky, že prodávám zemědělské výrobky (vejce, zeleniny, ..), tak žádný list nepotřebuji?

Odpovědi
Hlada

Co je a co není podnikání je jasně a srozumitelně napsáno v Živnostenském zákoně. Články v novinách nejsou závazné. Špatnou interpretací novinářských informací se člověk může snadno dostat do rozporu se zákonem. Např. prodej zemědělských výrobků není živností jen v tom případě, že se jedná o prodej za účelem zpracování nebo dalšího prodeje.

klob1

Ci to je za hloupost?!!!a co třeba k tomu B?tak můžeš,jen na černo max..Pokud jde o podnikání oficiální,tak vždy musí být ŽL,jinak by jsi musel to dělat na někoho jiného i jako pod ním na smlouvu třeba.A pozor! dneska právě nejvíce díky letákům chodí kontroly,protože většinou jsou pod tím schovaní tzv.Šmejdi..
Jak dlouho a kolik toho chcete prodat?dvě vajíčka dost? nebo jako soustavná činnost za účelem zisku?
Ani takzv Charita už nejde provozovat.kde něco dáte zadarmo někomu a on vám dá nějakou částku, o kterou si neřeknete a bude to na jeho uvážení kolik vám dá peněz..

huxa

dnes, novinky, apod. jsou jen novinářské plátky či bulváry, stejně jako třeba blesk.
Mám v rodině hodně zemědělců, neboj, všichni mají poctivě živnostenský list.