SpiderRoy

Pociťují akvarijní rybičky hlasitou hudbu?

Zdravím? mám doma 86ti litrové akvárko s rybkami a občas si doma pouštím nahlas hudbu ve své hifiaparatuře. Zajímá mě, jestli ta hlasitá hudba má vliv na život v akváriu? Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Samozřejmě, vibrace se zákonitě musí přenášet i do akvária.

Další odpovědi
cochee

Ryba nemá vnější uši, ani žádnou díru dovnitř, ale vnitřní ucho má a funguje, jen vnímá až ultrazvuk, který my neslyšíme. Na vnímání nižších zvukových kmitočtů má orgán, který se jmenuje postranní čára a u některých ryb jde i vidět mezi šupinami. Takže jestli si pouštíš něco nahlas, určitě to vnímá, i když se asi nedá úplně říct, že to slyší.

hanayka

Samozřejmě! I když je těžké najít u ryby uši mají malinký otvůrek(podobný jako u ptáků) kterými slyší celkem dost dobře u většiny druhů ryb.Takže nemáš zakázáno pouštět si hudbu ale spíše si ji dát do sluchátek nebo ztlumit, či jít s hudbou dál od ryb.

anonym

Určitě má – a pokud nejde o rybky – milovnice ´zemětřasu´, moc se jim to nelíbí…