Weroniq

po výpadku proudu nejde zapnout počítač, co tam odešlo?

po zmáčknutí tlačítka se nestane vůbec nic, počítač vůbec nereaguje, jak zjistit, co se tam stalo nebo co s tím můžu zkusit udělat?

Nejlepší odpověď
www

Pokud je v zásuvce „proud“, může mít PC spálenou pojistku, zkontroluj.

Další odpovědi
Děda Louda

Zjisti, jestli je zásuvka, kam je zapojeno napájení, pod napětím, třeba jen orientačně, např. lampičkou apod. Není-li, může být spadlý jistič (chránič) příslušné větve.

Michal Kole

Ve zdroji sice je pojistka, ale nedostanete se k ní bez otevření zdroje a když otevřete zdroj tak porušíte záruční pečeť a že to opraví v rámci záruky je dost nepravděpodobné.

Sama pojistka stojí několik korun (cca 20 až 50), ale práce technika minimálně 500 kč.

Pojistka vypadá takto http://vd.jxs­.cz/product/85/d3/698c­ebf9d290905a3b­ff8e6ef298.jpg

Když ji vyndáte, má na sobě hodnotu napětí a proudu. Podle fyzický rozměrů té pojistky a elektrických parametrů koupíte novou. Ještě se rozlišují na pomalé a rychlé.

Vyndat a zasunout jde snadno, je tam na takovém pružinovém soklu.

Upozorňuji, že ve zdroji by jste se správně neměl hrabat pokud nemáte zkoušky z 50tky.