Ronnie3697

Po naformátování má karta místo 64 GB jen 16 MB. Co s tím? Jak objem paměti opět zvětšit?

Zdravím, koupil jsem si 64 GB paměťovou kartu a po zapojení do mobilu skutečně měla 64 GB, ale pak jsem ji chtěl v mobilu naformátovat, aby byla jako interní (nabízel mi to android), ale trvalo to nějak dlouho, tak jsem kartu vyndal. A po zapojení do počítače chtěl windows kartu naformátovat, tak jsem tak učinil, ale kartu naformátoval tak, že má paměť jen 16 MB a ne 64 GB. Nevíte někdo, co s tím? Popřípadě nezná někdo příkazy v příkazovém řádku, abych mohl kartu naformátovat zpět na 64 GB?
Děkuji

EDIT: Díky Dochy, je to tak. Už jsem si našel návod na příkazový řádek a formátuju to přes něj. Možná jsem tady s tou otázkou mohl ještě 5 minut počkat. :)

Odpovědi
Dochy

Můj tip:
Podívej se na tu kartu nějakým programem pro dělení disků (Parted, fDisk, …) a smázni všechny oddíly, které jsi vytvořil a zůstaly tam z nějakého důvodu viset (tipnul bych, že tam budeš mít blbě naformátovanej 64GB a ten tvůj 16MB). Pak to nech normálně naformátovat.

Cenobita

Kartu je nutné naformátovat jako FAT popř. FAT32 ne NTFS. Ideální je formátovat přímo v mobilu (v PC jen třeba odebrat filesystém). Nebo naformátovat na WinXP (ty jsou víc systémově orientované než nástupci). Ideální je když je více možností PC nebo notebooků. Někdy je to jak alchymie, pokud je však karta ok mělo by to jít. Jednou jsem si koupil kartu Samsung a ta samovolně data mazala, takže záleží i na typu, dobře mi funguje Adata a Kingston, ale jsou i lepší. Hlavně nikdy Samsung.