Rokio

Platí, že čím má člověk více schopností, tím by měl mít vyšší mzdu?

Vyšší kvalifikace = vyšší mzda

Nejlepší odpověď
Kepler

Je to jen předpoklad. Záleží na tom, jak své schopnosti dokáže prodat a jak bude své firmě užitečný.

Další odpovědi
klumprt

Například luštění křížovek a hraní mariáše na špičkové úrovni se ve většině pracovních pozic prakticky nevyužije. Ne v souladu se zájmy zaměstnavatele. Čili není důvodu je oceňovat vyšší mzdou.

Děda Louda

Mzda je odměnou za odvedenou práci, ne za množství schopností.

terry

Vyšší kvalifikace neznamená automaticky vyšší mzdu.
Samotná kvalifikace je k ničemu.
Své schopnosti musí umět použít. Pak by měl mít vyšší mzdu.

anonym

V této společnosti to neplatí.Vypravoval mi kamarád (mimochodem 59 let) sehnal práci ve firmě s nástupním platem 10000 Kč.On, vyučený zámečník, uměl pracovat na všech strojích a nedostal žádnou záuční dobu.Po několika měsících tam nastoupil 30ti leté vyučený kuchař a on ho na strojích zaučoval a on dostal 3 měsíce na zaučení.A tento mladý muž dostal nástupní plat 13000 už od prvního měsíce.Když se kamarád u toho rozčiloval a chtěl na podnikateli vysvětlení, bylo mu odpovězeno: „Za pár let jdete do důchodu, tak vám to stačí.On je mladý a perspektivní, tak musí mít více, abychom ho zde udrželi.“
Takže v této společnosti NEJDE O ZNALOSTI, ale o to jak je kdo mladý!!!!!!

Šidlo

to má byť človek platený za diplom, nie za činnosť a správanie?

lahny…za socíka mali vyšší plat/výhody straníci…a čo? a čo platy ústredného výboru? športovcov, ktorí akože riadne pracovali, brali za to plat, a ešte brali za šport? umelcov, ktorí mali výšku honoráru podľa intenzity straníckosti, nie podľa množstva talentu a snahy?
režim sa zmenil, ľudia ostali.....

ja osobne som zásadne za to, aby ľudia mali plat podľa profesionality, osobnej etiky a miery spoločenského prínosu danej práce
nie podľa kvalifikácie, ktorú jeden dostane za ,,preloženie slamky" lebo je geneticky talentovaný, jeden za doslovné ničnerobenie, lebo je niečí potomok a jeden za potenie krvi, lebo pre prácu aj ,,dušu vypustí" = všetci traja dostanú tú istú kvalifikáciu.....je to fér aby mali rovnaký plat?

lexx

studený ručník na hlavu

zjentek

Nesmysl. Mám schopnosti (skoro všechny) a na širým světě není jedinec, kterej by je ocenil.

ivzez

Ne tak docela. Mzda náleží za práci, nikoliv za schopnosti.
Záleží na tom, které schopnosti zaměstnavatel potřebuje a využije.