david22

Plánuji si koupit LCD monitor, 19 palců. V ceně do 4500kč.

  1. Pro ty, kteří tomu rozumí! Jaké parametry zvolit? Určitě budu chtít LED podsvícení, co nejlepší kontrast, doba odezvy max. 5 ms. Jaké další věci volit, na co si dát pozor?
  2. Další otázka se týká značky. Máte osvědčenou? díky

Doplňuji:
IK> mě sice šlo o LCD monitor(čili pro počítač), ale i tak díky za každou radu

Nejlepší odpověď
Hlada

Proč tak malý a proč tak drahý? Chceš klasický formát 4:3 nebo 16:10?
Podle mého názoru jsou parametry jako značka, kontrast, jas, odezva a podsvícení pro praktické použití bezvýznamné. Pokud uvažuješ o TN panelu, tak jeho vlastnosti, včetně nevýhod, jako interference při jiném, než nativním rozlišení, malý pozorovací úhel, nečerná černá, nerovnoměrné podsvícení jsou u všech prakticky stejné, takže nemá význam platit víc. Spíš bych se zamyslel nad formátem, úhlopříčkou, povrch by měl být matný, připojení DVI, bez reproduktorů, TV tuner podle potřeby.

http://www.al­za.cz/19-philips-19s1sb-00-d188595.htm
http://www.al­facomp.cz/php/pro­duct.php?eid=10514007X­00000012FD

Další odpovědi
answerer

za 1) určitě neplatí co nejlepší kontrast, protože každý monitor je stavěn pro něco jiného. Doba odezvy také není zcela podstatný parametr, v tomto případě, určitě ne, podle kterého by se měl řídit celý výběr monitoru. Dnes už není problém zeptat se online přímo renomovaných a osvědčených prodejců czc.cz nebo alza.cz. Za cenu 4500kč kupovat 19palec je sebevražda, mám např. Fujitsu 23palcu za necele 3200kč a jsem spokojen. Proto pozor, aby se nekoupilo za velke penize prilis malo muziky.

IK

Budeš muset hodně srovnávat co je nejlepší pro tebe. Mne osobně hodně vadí malý pozorovací úhel. Když si u své telky sednu na zem, tak mám obraz černo hnědý. Každopádně bych zkontrolovala že má DVB-T (i když se to zdá samozřejmé člověk nikdy neví)
Přikládám můj typ na www ke srovnání.
Doplňuji:
a levnější bez DVD
http://www.al­za.cz/19-hyundai-hlhw-19855-ump2-d281553.htm

Zdroj: http://www.al­za.cz/hyundai-hlh-19955-dvd-d147220.htm

IK

Omlouvám se, jsem dnes raněná slepotou.

IK

ještě jsem také narazila na nekompatibilitu s mojí grafickou kartou.

IK

pokusím se napravit svou slepotu.
Malý monitor bych už nekupovala.
Nestandartní poměr stran může dělat problém při nastavování rozlišení.

david22

Díky za rady, ještě to zvážím. A jelikož jsem staromilec koupím asi devatenáctku s poměrem stran 4:3

Hlada

Na tom není nic staromilského. Formát 4:3 je mnohem smysluplnější pro čtení dokumentů. Téměř všechno na papíře a knihy jsou na výšku. Pro ty, kteří víc sledují filmy nebo hrají hry je lepší širokoúhlý. Také je výrobně levnější.
Také jsem byl toho názoru, dokud jsem si širokoúhlý nekoupil. Bez potíží jsem si na něj zvyknul, podmínkou je minimální velikost 22", aby byla výška stejná, jako u klasické 19". Tvůrci www i programů dneska všechno píšou pro širokoúhlý formát.